1987 Yılında Bursa’da Celil Bakan tarafından un eleme makineleri imalatçısı olarak kurulan firmamız 1997 yılında Limited şirkete dönüştürülerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

1990 yılı ortalarına kadar yapılmakta olan ama eleme özelliği açısından çok yetersiz kalan un eleme makinelerini kaldırp yerine BAKANOĞLU MAKİNE tarafından tasarlanıp icad edilen İPEK UN ELEME MAKİNESİ’ni ülkemize kazandırmıştır. Biz, İpek Un Eleme Makinesi ile daha önce un içerisinde bulunan zararlı ve olmaması gereken maddeleri yani; ELENEMEYENLERİ ELEDİK.

1997 Yılında un eleme makinelerinde marka olmayı başardıktan sonra gelen yoğun talep üzerine HAMUR YOĞURMA MAKİNE’leri imalatına başladık. Yaklaşık 50 senedir tek bir civatası dahi değişmeden bir birinin kopyası ÇATAL KOLLU klasik hamur yoğurma makinelerini hem görsel, hem işlev, hem kalite olarak Avrupa düzeyinde bir makine olarak dizayn etmeyi başardık.

2000 yılında yine yoğun talep üzerine ve kendimizi daha da geliştirmek adına çokta iddialı olmadan müşteri talebini yerine getirmek sağlam, istikrarlı ve uzun ömürlü geri hizmette arkasında durabileceğimiz EKMEK DİLİMLEME ve SPİRAL MİKSER makinelerini imal etmeye başladık.


Tüm bunlar ile birlikte HAMUR ÇEVİRME - BAYAT EKMEK ÖĞÜTME - PLANET MİKSER makineleri UN DEPOLARI - MAYA KUTU’ları üretiyoruz. Son olarak da GEZER KAZANLI ÇİFT DEVİRLİ - GEZER KAZANLI LİFT KAFALI - ÇİFT ÇAPALI - 4 VEYA 6 KOLLU - ÇAPA KALDIRMA SİSTEMİ HİDROLİK HAMUR YOĞURMA MAKİNELERİNİ  ve HİDROLİK KALDIR / DEVİR MAKİNE’lerini üretmeye başladık.

Prensiplerimiz olmazsa olmazımız Firma ve Kişisel olarak müşterilerimize güven vermektir.

Celil BAKAN
Yönetim Kurulu Başkanı

 • Vizyonumuz:

  İnsana, kültürel değerlere ve çevreye  önem veren güçlü bir firma olarak; yenilikçi, aklın ve bilimin ışığında kaliteli ürünler üreten  ve “Gelecek Kuşaklara Kalıcı Eserler Bırakan” bir şirket olmaktır. Bu hedeften yola çıkan BAKANOĞLU MAKİNE, 1987 den beri iş hayatında fırın (hamur) makinaları ve yardımcı araçları konusunda, Türkiye pazarında ve Dünya pazarında öde gelen firmalar arasına girmek için vargücüyle çalışmak.

 • Misyonumuz:

  Çalışanlarının, tedarikçi firmalarının ve müşterilerinin memnuniyetini sağlamış, gelişen teknoloji ve yenilikleri bünyesine katabilen, kaliteli ve verimli üretim gerçekçekleştiren bir firma olmaktır.

   

 • Kalite Politikamız:

  • Sektöründe öncü
  • Teknolojik gelişmeleri takip eden
  • Büyüme odaklı yatırımlar yapan
  • Müşteri beklentilerini her şeyin önünde tutan
  • Tüm çalışanlarının gelişimini sağlayacak şekilde eğitimlerine önem veren ve bireysel katkılarını arttıran
  • Standartlara uygun üretim yapan
  • Tedarikçilerini sürekli geliştiren
  • Kalite yönetim sisteminin etkinliğini sürekli olarak iyileştiren ve belirlediği kalite hedeflerine ulaşan bir firma olmaktır.